MAKERY DIY – ZÁŽITOK Z VARENIA

Ak ste ten typ, ktorý nebaví iba vysedávať v reštaurácii a čakať na jedlo ste cieľová skupina novej reštaurácie. Ešte ste o nej nepočuli? Už v polovici októbra 2021 sa v Bratislave otvorila nová zážitková reštaurácia.

Ak ste ten typ, ktorý nebaví iba vysedávať v reštaurácii a čakať na jedlo ste cieľová skupina novej reštaurácie. Ešte ste o nej nepočuli? Už v polovici októbra 2021 sa v Bratislave otvorila nová zážitková reštaurácia.

Reštaurácia v rámci promo akcií osloví aj gastroinfluencerov. Takže skôr ako toho budú plné sociálne siete , reklamy, podcasty atď, zhrnieme si pár informácií.

ČO JE TO MAKERY 

Hlavným cieľom reštaurácie Makery DIY je kreatívny spoločenský zážitok.

Je to jeden z ďalších typov zážitkových reštaurácií – po servírovaní jedál po tme – naslepo, alebo varení kuchára priamo pred Vami, prípadne, že si viete ugrilovať na platni ingrediencie a podobne – Makery DIY prináša nový koncept, ktorý ešte na Slovensku nemáme.

Nie je to samozrejme koncept, ktorý ulahodí každému, ale ak máš záujem,  navštív nový podnik na Zámockej ulici v Bratislave.

Každý si tu hravým sposobom môže pripraviť jedlo podľa vlastného výberu so svojim partnerom, rodinou, priateľmi alebo kolegami. Jedlá môže pripraviť každý z prichystaných surovín s pomocou video aplikácie na tablete, ktorá profesionálom aj amatérom poskytne zážitok spoločného tvorenia. Úspech je teda zaručený!

Nie je to iba náš výmysel  –  je to medzinárodná franšízová spoločnosť, ktorá má svoje úspešné prevádzky vo Viedni a Budapešti plánuje sa presadiť aj v Bratislave.

AKO TO FUNGUJE

  • je to obrátená reštaurácia – hosť sa stáva šéfkuchárom 
  • pri príchode dostanete namiesto jedálneho lístka ingrediencie potrebné na na prípravu jedla a videonávod v tablete  
  • ingrediencie sú pripravené a odvážené v malých miskách dopredu , preto príprava trvá väčšinou okolo 20 min
  • klienti sú spolu pri spoločnom pracovnom stole a pripravujú jedlá vedľa seba, čo je výborná aktivita na posilnenie vzájomných medziľudských vzťahov 
  • čo si navaria si v závere aj zjedia
  • personál reštaurácie je vždy k dispozícii

TRADIČNÁ REŠTAURÁCIA VS. MAKERY

  • Tradičná reštaurácia funguje na princípe  : 

prídeš – objednáš – čakáš na jedlo – zješ už uvarené jedlo – zaplatíš – odídeš

  • Makery funguje na princípe: 

prídeš – objednáš – nečakáš – varíš s priateľmi – vychutnáš jedlo, ktoré ste spolu pripravili  – zaplatíš – odídeš plný zážitkov 

PATRÍŠ DO CIEĽOVEJ SKUPINY?

Makery sa primárne orientuje na firemnú klientelu ale ponúka zážitkové balíčky aj pre rozlúčky so slobodou, narodeninové či rodinné oslavy. Viete si dokonca pripraviť spolu aj narodeninovú tortu, či zorganizovať súťaž pre nevestu.

Makery pripraví špeciálne balíčky aj na doma takže si počas lockdownu možete spolu s kolegami, alebo kamarátmi navariť online.

Poukážka do Makery je skvelým vianočným darčekom pre partnera alebo rodičov.